Wyłączniki pływakowe

Wyłącznik pływakowy model RLS-1000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Wysoka niezawodność dzięki bardzo dobrej jakości kontaktronom

 - Możliwe bardzo duże zróżnicowanie pod specyficzne rozwiązania dla klienta

 - Prosta i szybka instalacja

 

Podstawowe zastosowania:

- Pomiar poziomu cieczy w budowie maszyn

- Kontrola i monitorowanie modułów zasilania hydraulicznego, sprężarek i układów chłodzenia

 

 

Opis:

Wyłącznik pływakowy model RLS-1000 jest solidny, niezawodny i niedrogi. Monitorowanie poziomów, a także ochrona przed suchobiegiem i ochrona przed przelewem, są aplikacjami "wrażliwymi" kosztowo w przemyśle maszynowym. Powoduje to, że przełącznik pływakowy jest idealnym rozwiązaniem dla wielu instalacji. RLS-1000 niezawodnie wykrywa poziom w zbiornikach z wodą, olejem, olejem napędowym lub innymi cieczami za pomocą magnesu stałego i beztarciowych styków kontaktronowych. Zdefiniowane są max 4 punkty przełączania i mogą być stosowany w zakresie temperatur  medium od -30 do +150 ° C [-22 do +302 ° F].

Wyłącznik pływakowy model RLS-2000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Kompatybilne media: ropa naftowa, media ciekłe i ciecze żrące

- Materiał części zwilżanych: PP lub PVDF

- Do 4 wyjść przełączających, dowolnie definiowanych jako normanie zamknięte, normalnie otwarte lub zamienne

- Bezpotencjałowe przełączniki kontaktronowe

 

Podstawowe zastosowania:

- Kontrola i monitorowanie krytycznych mediów

- Pomiar poziomu cieczy w budowie maszyn

 

Opis:

Magnetyczny przełącznik pływakowy RLS-2000 został opracowany do pomiaru poziomu mediów agresywnych i żrących, jak kwasów i zasad.

Zasada pomiaru
W pływak wbudowany jest magnes stały, którego pole magnetyczne powoduje aktywację kontaktronu bezpotencjałowego wbudowanego w rurę. Aktywacja kontaktronów magnesem stałym odbywa się bezstykowo, w związku z czym nie ulegają one zużyciu.

W zależności od preferencji klienta, wyjścia przełączające mogą być normalnie otwarte, normalnie zamknięte lub zamienne, a przełączanie może odbywać się dla określonego poziomu cieczy.

Wyłącznik pływakowy model RLS-3000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Odpowiednie dla mediów: ropa naftowa, woda, olej napędowy, chłodziwa i inne ciecze

- Pomiar poziomu: do 3 wyjść przełączających, dowolnie definiowanych jako normalnie zamknięte, normalnie otwarte lub zamienne

- Pomiar temperatury: 1 bimetaliczny przełącznik temperatury lub PT100/Pt1000, dokładność: klasa B

- Bezpotencjałowe przełączniki kontaktronowe

 

   

Podstawowe zastosowania:

- Jednoczesny pomiar poziomu i temperatury cieczy w budowie maszyn

- Kontrola i monitorowanie modułów zasilania hydraulicznego, sprężarek i układów chłodzenia

 

Opis:

Wyłącznik pływakowy magnetyczny z wyjściem temperaturowym RLS-3000 służy do jednoczesnej rejestracji poziomu i temperatury cieczy w pojedynczym punkcie pomiarowym. Użyta stal nierdzewna nadaje się do stosowania z różnorodnymi mediami, jak na przykład ropa naftowa, woda, olej napędowy i czynnik chłodzący.

 

W zależności od preferencji klienta, wyjścia przełączające mogą być normalnie otwarte, normalnie zamknięte lub zamienne, a przełączanie może odbywać się dla określonego poziomu cieczy.

Dodatkowe wyjście temperaturowe umożliwia monitorowanie temperatury mediów poprzez konfigurowany bimetaliczny przełącznik temperaturowy lub sygnał rezystancyjny Pt100/Pt1000.

Wyłącznik pływakowy model RLS-4000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Odpowiednie dla mediów: ropa naftowa, olej napędowy, czynniki chłodnicze i inne ciecze

- Pomiar poziomu: do 4 wyjść przełączających, dowolnie definiowanych jako normalnie zamknięte, normalnie otwarte lub zamienne

- Pomiar poziomu i temperatury: do 3 wyjść przełączających, dowolnie definiowanych jako normalnie zamknięte, normalnie otwarte lub zamienne oraz 1 bimetaliczny przełącznik temperatury lub PT100/Pt1000, dokładność: klasa B

- Bezpotencjałowe przełączniki kontaktronowe

 

Podstawowe zastosowania:

- Jednoczesny pomiar poziomu i temperatury cieczy w budowie maszyn

- Kontrola i monitorowanie modułów zasilania hydraulicznego, sprężarek i układów chłodzenia

 

 

Opis:

Wyłącznik pływakowy magnetyczny model RLS-4000 z opcjonalnym wyjściem temperaturowym został zaprojektowany do rejestracji poziomu i temperatury w niebezpiecznych punktach pomiarowych. Użyta stal nierdzewna nadaje się do stosowania z różnorodnymi mediami, jak na przykład ropa naftowa, olej napędowy i czynniki chłodnicze.

W zależności od preferencji klienta, wyjścia przełączające mogą być normalnie zamknięte, normalnie otwarte lub zamienne, a przełączanie może odbywać się dla określonego poziomu cieczy.

Opcjonalne wyjście temperaturowe umożliwia monitorowanie temperatury mediów poprzez konfigurowany bimetaliczny przełącznik temperaturowy lub sygnał rezystancyjny Pt100/Pt1000.

Zęzowy wyłącznik pływakowy model RLS-5000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej chroni przed uszkodzeniem mechanicznym

- Wytrzymały i odporny na morskie warunki przewód

- Ręczny przyrząd testowy (opcjonalny)

 

Podstawowe zastosowania:

- Budownictwo okrętów

- Zarządzanie wodą zęzów

- Zastosowania z silnym obciążeniem mechanicznym

- Media zanieczyszczone

 

Opis:

Zęzowy wyłącznik pływakowy RLS-5000 służy do monitorowania granicznych poziomów w budownictwie okrętowym (np. w zbiornikach wód zęzowych) oraz zastosowaniach przemysłowych. Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej oraz odporny kabel podmorski chronią układ pływaka nawet w warunkach wysokiego obciążenia mechanicznego spowodowanego np. przez pływające szczątki, takie jak kawałki drewna. Wewnątrz obudowy ze stali nierdzewnej znajduje się magnes stały (wbudowany w pływak), którego pole magnetyczne powoduje aktywację kontaktronu bezpotencjałowego wbudowanego w rurę.

 

Aktywacja kontaktronów magnesem stałym odbywa się bezstykowo, w związku z czym nie ulegają one zużyciu. Kontaktron może być dowolnie zdefiniowany jako normalnie zamknięty, normalnie otwarty lub zamienny. Podczas konserwacji opcjonalne urządzenie testowe umożliwia ręczne uruchamianie pływaka poprzez ruchomy drut.

 

Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji mechanicznej i certyfikacji zgodnej z wiodącymi normami morskimi, urządzenie RLS-5000 doskonale nadaje się do długoterminowego stosowania w budownictwie okrętowym.

Wyłącznik pływakowy OEM model RLS-7000

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Odpowiedni dla rozwiązań indywidualnych jak i dla projektowych

- Niska wariancja dzięki lokalnej regulacji funkcji przełączającej normalnie otwarty/normalnie zamknięty poprzez obrót pływaka

- Różnorodne materiały i do 10cykli przełączających gwarantują długa żywotność

 

Podstawowe zastosowania:

- Zaprojektowany specjalnie dla klientów OEM (minimalna wielkość partii: 50 sztuk)

- Pomiar poziomu granicznego w budowie maszyn

- Monitoring suchobiegu w mobilnych maszynach roboczych

- Monitorowanie agregatów hydraulicznych i chłodniczych

- Pomiar przepełnienia w technologii wodnej

 

Opis:

Wyłącznik pływakowy model RLS-7000 jest mały i ekonomiczny. Posiada pojedynczy punkt przełączania. Zaprojektowany jest specjalnie do potrzeb klientów OEM. Dzięki kompaktowym wymiarom, szczególnie nadaje się do monitorowania suchobiegu lub przepełnienia małych zbiorników. Miniaturowy przełącznik pływakowy z tworzywa łączy wydajność z wysoką wytrzymałością mechaniczną i atrakcyjną ceną.

Zmiana funkcji poprzez obrót o 180°
Redukcja wariancji, a tym samym wysiłku logistycznego jest kluczowa dla produkcji OEM. Z tego powodu miniaturowy przełącznik pływakowy model RLS-7000, poprzez jego obrót o 180°, można zmieniać ze styku normalnie otwartego na normalnie zamknięty. Dzięki temu nie ma potrzeby utrzymywania drugiego przełącznika pływakowego w magazynie.

Maksymalna niezawodność przy minimalnych kosztach
Model RLS-7000 dostępny jest w wielu odpornych chemicznie i wytrzymałych tworzywach o bardzo niskiej absorpcji wody. Ponadto, wysokiej jakości kontaktrony gwarantują do jednego biliona cykli przełączających, w zależności od aplikacji. Zastosowanie przełącznika pływakowego jest bardzo wydajne w wielu zastosowaniach, dzięki długotrwałej, niezawodnej wydajności i niskiemu "całkowitemu kosztowi posiadania".

Wyłącznik pływakowy model FLS

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Limity procesowe:

Temperatura robocza: T = -50 °C ... +350 °C

Ciśnienie robocze: P = próżnia do 40 bar

Gęstość graniczna: ρ ≥ 300 kg/m³

- Do trudnych warunków pracy, długi okres użytkowania

- Duży zakres zastosowania poprzez prosty i sprawdzony system pomiarowy

- Duży wybór różnych przyłączy elektrycznych i materiałów

- Wersja przeciwwybuchowa

 

 

Podstawowe zastosowania:

- Wskazanie poziomu dla prawie wszystkich cieczy

- Sterowanie pompą i kontrola poziomu

- Przemysł chemiczny, petrochemiczny, morski, gaz ziemny, budowa statków, budowa maszyn, urządzenia do wytwarzania energii, elektrownie

- Kontrole wody przemysłowej i pitnej, przemysł spożywczy

 

Opis:

W wyłączniku pływakowym model FLS, pływak ze stałym magnesem porusza się niezawodnie razem z poziomem cieczy na rurce prowadzącej. W rurce prowadzącej zamocowany jest styk hermetyczny (styk z gazem obojętnym), który zostaje wzbudzony po zbliżeniu się magnesu pływaka przez niemagnetyczne ściany pływaka i rurki prowadzącej. Dzięki zastosowaniu magnesu z zestykiem magnetycznym operacja przełączania jest bezstykowa, niepodlegająca zużyciu oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. Styki są bezpotencjałowe. Wyłącznik pływakowyFLS dostępny jest także z kilkoma punktami przełączania.

W wyłączniku pływakowym FLS funkcje przełączania są zawsze związane z podnoszącym się poziomem cieczy: styki zwykle otwarte/ zwykle zamknięte/ przełączające.

Stosując pływak w wyłączniku pływakowym o maksymalnie 2 punktach przełączania można uzyskać bistabilne działanie przełącznika, co oznacza że status przełączania jest także dostępny, gdy poziom napełnienia dalej się podnosi powyżej lub spada poniżej punktu przełączania.

Wyłącznik pływakowy FLS jest prosty w montażu oraz nie wymaga konserwacji, dlatego koszty montażu oraz odbioru technicznego i działania są niskie

Wyłącznik pływakowy modele HLS-S, HLS-P

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Duży zakres zastosowania poprzez prosty i sprawdzony system pomiarowy

- Do trudnych warunków pracy, długi okres użytkowania

- Warunki procesowe:
 Temperatura robocza: T = -120 ... +350 °C
 Ciśnienie robocze: P = próżnia do 232 bar
 Gęstość: ρ ≥ 500 kg/m2

- Wersja ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego

- Wersja przeciwwybuchowa

 

Podstawowe zastosowania:

- Wskazanie poziomu dla prawie wszystkich cieczy

- Sterowanie pompą i kontrola poziomu

- Przemysł chemiczny, petrochemiczny, morski, gaz ziemny, budowa statków, elektrownie

- Kontrole wody przemysłowej i pitnej, przemysł spożywczy

 

Opis:

Oprócz różnych zastosowań wyłączników pływakowych firmy WIKA do pionowej instalacji (np. model FLS), poziome przełączniki pływakowe oferują wiele możliwości monitorowania i/lub przełączania poziomów do wskazywania poziomów minimalnych/maksymalnych.

Pływak jest przymocowany do podpartej, uchylnej dźwigni i porusza się wraz z poziomem mierzonego medium. Dzięki stałemu magnesowi, zamocowanemu na każdym końcu dźwigni, po osiągnięciu ustawionego punktu przełączania styk magnetyczny (styk z obojętnym gazem) w rurze stykowej zostaje uruchomiony.

 

Dzięki zastosowaniu magnesu z stykiem magnetycznym operacja przełączania jest bezkontaktowa, niepodlegająca zużyciu oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. Funkcjonowanie przełącznika pływakowego jest niezależne od pienienia, przewodności, oparów, tworzenia się pęcherzyków i wibracji.

Przetwarzanie sygnału jest uniwersalne. Możliwe jest bezpośrednie połączenie ze sterownikami PLC, połączeniami NAMUR, wzmacniaczami sygnału lub przekaźnikami ochronnymi styków.

Przełącznik pływakowy jest prosty w montażu oraz nie wymaga konserwacji, dlatego koszty montażu, odbioru technicznego i działania są niskie.

Wyłącznik pływakowy model HLS-M

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Boczny montaż w zbiorniku

 

- Wersja z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej

- Nie wymaga dużo miejsca

- Przełącznik składa się tylko z jednej części

 

 

Podstawowe zastosowania:

- Wskazywanie i monitorowanie poziomu cieczy

- Kontrola pompy i poziomu

- Sygnały alarmowe

- Ochrona przed pracą na pusto i przepełnieniem

 

Opis:

Dzięki swojej kompaktowej budowie, magnetyczny wyłącznik pływakowy HLS-M, w wersji miniaturowej jest idealny do stosowania w małych zbiornikach, do wskazywania poziomu minimalnego/maksymalnego.

Pływak jest zamocowany do podpartej, uchylnej dźwigni i przesuwa się wraz z poziomem mierzonego medium. Gdy za pomocą stałego magnesu zostanie osiągnięty ustawiony wcześniej punkt przełączania, zostaje uruchomiony styk kontaktronowy (styk z gazem obojętnym).

Dzięki zastosowaniu magnesu i hermetycznego styku operacja przełączania jest bezstykowa, nie ulega zużyciu i nie wymaga zasilania elektrycznego. Styki są bezpotencjałowe.

Funkcja przełączania zależy od rosnącego poziomu cieczy: Standardowo stosowany jest jako styk zwykle otwarty (może być użyty jako styk zwykle zamknięty po obróceniu o 180°).

Magnetyczny przełącznik pływakowy jest prosty w montażu oraz nie wymaga konserwacji, tak więc koszty montażu, odbioru technicznego i obsługi są niskie.

Dostępne jest pięć magnetycznych przełączników pływakowych: modele HLS-M11, HLS-M12, HLS-M21, HLS-M22 and HLS-M23 (patrz karta katalogowa.

Sygnalizator poziomu model ELS

 

Specjalne właściwości techniczne:

- Wybór pozycji przełączania poprzez zamocowanie przełącznika pływakowego na wymaganej wysokości

 

- Szeroki zakres zastosowania poprzez prostą i sprawdzoną zasadę działania

- Warunki procesowe:
 Temperatura robocza: T = -30 ... +300 °C
 Ciśnienie robocze: P = próżnia do 40 bar
 Gęstość: ρ ≥ 600 kg/m2

- Do pracy w trudnych warunkach, długa żywotność

 

Podstawowe zastosowania:

- Montaż przy silnikach, zbiornikach, pojemnikach lub obudowie ze względy na ograniczoną powierzchnie, gdzie montaż bezpośredni nie jest możliwy

- Stosowane przy wzburzonych płynach płynących takich jak np. miski olejowe w dużych silnikach, skrzynie biegów itd.

- Kontrola pompy i monitoring poziomu na podstawie zdefiniowanych punktów

- Przemysł chemiczny, petrochemiczny, gaz ziemny, morski, budowa statków, elektrownie

- Obróbka wody pitnej i przemysłowej, przemysł spożywczy

 

Opis:

W sygnalizatorze poziomu ELS, w  komorze wewnętrznej (komorze Bypass) pływak z magnesem zamontowanym na stałe, przesuwa się w rurce prowadzącej odpowiednio do poziomu cieczy, zgodnie z zasadą naczyń połączonych. W rurce prowadzącej zamocowany jest zestyk magnetyczny (zestyk z gazem obojętnym), który zostaje wzbudzony po zbliżeniu się magnesu pływaka przez niemagnetyczne ściany pływaka i rurki prowadzącej. Dzięki zastosowaniu magnesu z zestykiem magnetycznym operacja przełączania jest bezstykowa, niepodlegająca zużyciu oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. W sygnalizatorze poziomu styki są bezpotencjałowe.

Funkcje przełączania są zawsze związane z podnoszącym się poziomem cieczy: styki zwykle otwarte/ zwykle zamknięte/ przełączające.

Sygnalizator poziomu jest prosty w instalacji i konserwacji, co oznacza że instalacja, uruchomienie oraz koszty operacyjne są niskie.